Národní týden manželství je výzvou, kterou je dobré využít

Národní týden manželství, který probíhá ve dnech 12.-18 února 2024, je příležitostí a výzvou pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah a investovat do něj. V České republice tato iniciativa vznikla roku 2006 a od té doby je vždy v týdnu okolo svátku svatého Valentýna věnována pozornost posílení vztahových dovedností v manželství

Mottem letošního týdne se stala dvě slova – kořeny a křídla. Slova prostá, ale přesto velmi symbolická. Kořeny na jedné straně symbolizují základní hodnoty, tradice a zkušenosti, které do manželství přinášíme. Na straně druhé jsou křídla symbolizující růst, změnu a vývoj. A právě rovnováha mezi kořeny a křídly je pro spokojené manželství zásadní. Příliš pevné kořeny zamezují růstu a změnám, naproti tomu příliš velká křídla mohou vést k nestabilitě.

Ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči, které se dlouhodobě věnuje právě péči o vztahy a rodiny, v rámci tohoto týdne připravuje několik možností, jak pracovat na vztazích a manželství. “Našim cílem je poskytnout rozmanité aktivity na mnoha místech Moravskoslezského kraje na posilování zakořenění manželských vztahů. I přesto, že se naše nabídka vyznačuje různorodostí, všechny naše aktivity mají společný záměr. Tím je podpora sociální kompetence v mezilidských vztazích a zaměření se na vztahové dovednosti, které jsou klíčové pro fungující manželství,” uvádí Vojtěch Orlík, koordinátor Národního týdne manželství v rámci ostravsko-opavské diecéze, s níž Centrum pro rodinu úzce spolupracuje.

Toto je pouhý zlomek toho, co se v rámci Národního týden manželství nabízí. Všechny aktivity napříč celou Českou republikou naleznete na webu tydenmanzelstvi.cz.

 

zdroj: www.cirkev.cz